FacebookTwitterПідписатися на RSS
Алгоритм дій щодо виявлення та запобігання булінгу
Дитина, яка постраждала від жорстокого поводження або її життю чи здоров’ю загрожує небезпека, насильства, булінгу

Якщо дитина потрапила в ситуацію насильства, або є загроза потрапляння у ситуацію домашнього насильства/булінгу, вона обов’язково має звернутися до будь-кого із зазначених у списку нижче:

- поліції за номером «102»;

- на Національну дитячу «гарячу» лінію за номером 0-800-500-225 або 116 111 (безкоштовно зі стаціонарного та мобільного, анонімно, конфіденційно) на Урядовий кол-центр 1547;

- до дорослих, кому він/вона довіряє (це можуть бути батьки, вчитель/вчителька або тренер/тренерка, медіатор/медіаторка, старший брат/сестра, інший/інша родич/родичка);

- до працівників закладу освіти, де навчається;

- центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

- дільничного офіцера поліції/дільничної офіцерки поліції;

- шкільного офіцера поліції/шкільної офіцерки поліції;

- служби у справах дітей;

- працівників ювенальної превенції;

- працівників медичного закладу;

- громадських організацій, які працюють у сфері захисту прав та інтересів дітей;

- іншим особам, кому довіряє.

Дитина, яка скоїв(-ла) насильницькі дії/ вчинив(-ла) булінг

Якщо дитина розуміє, що скоїв(-ла) насильницькі дії/вчинив(-ла) булінг, вона має звернутись до будь-кого із зазначених у списку нижче:

- будь-якого(-ої) працівника(-ці) закладу освіти, де навчається; - дорослих, кому довіряє;

- на Національну дитячу «гарячу» лінію за номером 0-800-500-225 або 116 111 (безкоштовно зі стаціонарного та мобільного, анонімно, конфіденційно);

- поліції за номером «102»

Дитина, яка є свідком

Має повідомити керівництву або працівникам закладу освіти про факти булінгу (цькування), свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Арт-терапія, як спосіб відновити ресурсний стан

Арт-терапія, дуже потужний метод боротьби з тривогою, стресом, переживаннями. За домомогою арт-терапевтичних вправ можна заспокоїтися, знайти відповіді на запитання, вихід з глухого кута.

Вінстон Черчилль говорив: «Живопис – ідеальний спосіб відволіктися. Я не знаю нічого іншого, що б більш повно очищало розум, не виснажуючи тіло. Якими б не були одномоментні занепокоєння або тривоги за майбутнє, як тільки картина розпочата, їм уже немає місця в думках».

Якщо ти втомився – малюй квіти.

Якщо тобі переповнює злість – малюй лінії.

Якщо тобі боляче на душі – займися ліпленням.

Якщо тобі нудно – разфарбуй папір різними кольорами фарб.

Якщо ти відчуваєш страх – плети макраме.

Якщо ти обурений – рви папір на дрібні шматочки.

Якщо ти переживаєш – роби фігурки орігамі.

Якщо хочеш розслабитися – малюй візерунки.

Якщо потрібно щось згадати – малюй лабіринти.

Якщо ти в розпачі – малюй дороги і стежки.

Якщо потрібно щось зрозуміти і розібратися – малюй мандалу.

Якщо потрібно відновити сили – малюй пейзажі.

Якщо потрібно систематизувати думки – малюй квадрати.

Якщо потрібно розібратися в своїх почуттях – малюй автопортрет

Якщо потрібно знайти рішення проблеми – малюй хвилі і кільця.

Якщо ти в глухому куті і потрібно рухатися далі – малюй спіралі.

Якщо потрібно сконцентруватися на меті – малюй сітки і мішені.

Якщо ти чимось незадоволений – перемалюю якусь картинку.

Якщо тобі сумно – намалюй веселку.

Якщо потрібно щось запам’ятати – малюй кольорові плями.

Національна дитяча гаряча лінія

0800500225(безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)

Короткий номер 116 111(безкоштовно з мобільних телефонів)

Пропонуємо досить прості техніки, як впоратись зі стресовим станом.

Техніка 1. Глибоке дихання.

Прийміть зручну позу. Прикрийте очі. Зосередьтеся на диханні. Просто відчуйте своє дихання: вдих - видих.

Тепер зробіть максимально глибокий вдих та подумки направте повітря в область пупка. Видихайте повільно, слідкуйте, як повітря легкої цівкою виходить з тіла. Наприкінці видиху злегка підтягніть живіт.

Подихайте так 3-5 хвилин.

Техніка 2. Релаксація.

Після глибокого дихання розслабитись буде значно легше. Тому доцільно виконувати релаксацію одразу після першої техніки. Для чого потрібна релаксація? Ми не замислюємось над цим, та наше емоційне напруження постійно локалізується в тілі у вигляді м'язових затисків і гіпертонусу м’язів. Повне розслаблення звільняє м’язи і це дає змогу змінити наш емоційний стан. Краще релаксувати лежачи, та якщо у вас не має такої можливості, то прийміть зручну позу сидячи.

Сфокусуйте свій внутрішній погляд на маківці голови. Повільно пересувайте увагу від верхівки вниз по тілу і подумки давайте команду на розслаблення. Ви відчуєте своє м’язове напруження, з кожним видихом звільняйтесь від нього.

Релаксація може само заглиблюватися. Тому головне при виконанні цієї техніки не давати своєму розуму крутити стресові думки, а направляти його на розслаблення м’язів.

Перебувайте у стані релаксації комфортний для себе час. А потім глибоко вдихніть, спокійно видихніть, потягніться всім тілом та повертайтесь до своїх справ.

Таємниці щастя...

Якщо задуматися про те, що саме робить нас щасливими чи нещасними, то відповідь виявиться напрочуд простою: наші звички. Обставини, можуть бути, якими завгодно, але саме звички впливають на те, наскільки ми щасливі.

МИСЛИТИ ПОЗИТИВНО

Щасливі люди знають, як керувати розумом. Вони не дозволяють собі думати негативно. У той час як ситуація комусь може здаватися поганою, щасливі люди дивляться на неї з позитивного боку. Світосприйняття може бути доленосним, тому думайте про хороше.

РОБИТИ ІНШИХ ЩАСЛИВІШИМИ

Щоб бути щасливим, потрібно спочатку зробити щасливими інших. Чим більше ви допомагаєте іншим людям, тим більш щасливими стаєте самі. Щастя приходить не через егоїзм, а через самовідданість.

НЕ ЦІКАВИТИСЯ ТИМ, ЩО ДУМАЮТЬ ПРО ВАС ІНШІ

Цю позицію чудово висловила Коко Шанель: «Мені все одно, що ви про мене думаєте, тому що я про вас не думаю взагалі». Ми звикли залежати від чужої думки, але навколо нас безліч людей, і у кожного своя точка зору. Ви робіть те, що вважаєте за потрібне. Можливо, ваші дії помилкові, але це ваш досвід, і він безцінний. Всім подобаються впевнені в собі, незалежні люди, які мають чітку життєву позицію. Станьте такою людиною і йдіть по життю з гідністю, а не озирайтеся щоразу в пошуках схвалення або осуду.

НЕ ЖАЛІТИ СЕБЕ

Втрачені можливості, зірване вічне кохання, підступність подруг, яким були довірені сердечні таємниці... Всі ми про щось шкодуємо, але немає нічого більш порожнього і непотрібного. «Жаль не має тривати більш ніж п'ять хвилин, — каже американський психолог Олаф Майнер. — Займаючись самоїдством, ви втрачаєте не тільки час, а й величезну кількість життєвої енергії. Втрачених можливостей не повернути, а ось перестати розмазувати сльози і проаналізувати причину невдачі — найкращий вибір.

УМІТИ ДЯКУВАТИ

І йдеться не про чергову подяку, а про ту, що йде від самого серця. Подяка творить із нашим життям справжнє диво, і справа тут ось у чому: коли ми дякуємо, то фокусуємося не на тому, чого у нас немає, а на тому, що є, а подібне, як відомо, притягує подібне. Будьте вдячні, дякуйте авансом навіть за те, чого ще не сталося, і щовечора перед сном обов'язково згадуйте принаймні п'ять причин сказати спасибі життю.

БЕРЕГТИ ПОЧУТТЯ НОВИЗНИ

Домігшись чогось, ми зовсім недовго радіємо, а потім відчуття новизни нас покидає. Але за нього потрібно триматися руками і ногами! Радісні події повинні стати генератором майбутніх перемог, тому знову і знову викликайте в пам'яті і переживайте всі відтінки щасливих моментів. Ставити перед собою нові цілі і досягати їх — це прекрасно. Але дуже часто в гонитві за тим, чого ще немає, ми не встигаємо сповна насолодитися тим, що вже є. Це і робить нас нещасними.

ВМІТИ ПОСМІЯТИСЯ З СЕБЕ

Іронія — прекрасна якість. Але якщо людина може бути іронічною щодо самої себе, вона невразлива. Психологи вважають, що самоіронія — ознака розвиненого інтелекту. Здатність сміятися з себе притаманна тільки сильним духом і розумом людям, сповненим життєрадісності та оптимізму.

ЖИТИ ТУТ І ЗАРАЗ

Американський психолог Дейл Карнегі сказав: люди, що живуть під гнітом колишніх помилок і негативного досвіду, з одного боку, і під страхом зазнати невдачі в майбутньому — з іншого, не живуть зовсім. Вони більше схожі на свіжоморожених зомбі. Їх паралізує страх, вони не здатні зрозуміти, що немає ні вчора, ні завтра, а є тільки сьогодні. Наприклад, ви вирішили до весни позбавитись зайвої ваги і сісти на дієту. Попередній досвід говорить: «Дурниці, нічого не вийде, як і раніше. Чи варто починати знову?». Негативному досвіду підспівує страх майбутнього: «Зараз я почну, але на скільки мене вистачить? Все одно зірвуся через тиждень!». Але минуле вже пройшло, а майбутнє ще не настало. Тому вчепіться зубами в це «тут і зараз» — і тоді ви зрозумієте, що можете все.

НЕ ПЕРЕСТАВАТИ ВЧИТИСЯ

Книги, подорожі, нові хобі, іноземні мови, бажання пізнати цей світ і ніколи не припиняти дивуватися, ні у 8, ні у 80 років — це ще одна чудова звичка щасливих людей, яка дозволяє їм реалізувати себе.

НЕ ЗАЗДРИТИ

Ми звикли порівнювати себе з іншими і співвідносити свої успіхи з чужими. У здоровій конкуренції немає нічого поганого, проте найчастіше вона переростає в почуття невдоволення собою і заздрості щодо більш успішних людей. Тим часом на світі є тільки одна людина, з якою ви можете себе порівнювати, — це ви самі, але в минулому. І якщо сьогодні ви стали хоч трохи кращими, ніж вчора, — ви переможець.

ВИБИРАТИ ДРУЗІВ

Чиїсь чужі негаразди і нещастя можуть виявитися для вас згубними — емоційні стани так само заразні, як і хвороби. Вам може здаватися, що ви дієте благородно і рятуєте потопаючого, але дуже часто нещасні самі накликають біди на себе — і вони поставлять під загрозу вас. Спілкуйтеся з щасливими людьми — і вони заразять вас щастям. Спілкуйтеся зі щедрими людьми — станете такими ж. Якщо ви похмурі — тримайтеся людей життєрадісних. Головне, щоб і з вами захотіли спілкуватися щедрі і життєрадісні люди.

Не хворійте, будьте щасливі, посміхайтеся))

Як підвищити самооцінку?

Як же важко жити із заниженою самооцінкою. Чи вам не знати? Ви постійно перебуваєте в скутому, напруженому стані, не вірите у власні сили і постійно говорите про свої невдачі. Коли ви дивитесь у дзеркало, то неодмінно бачите тільки недоліки вашої зовнішності. Ваша спина згорблена, голова понуро дивиться вниз, на лиці постійно чимось невдоволений або ображений вираз.

Що ж, давайте спробуємо підвищити власну самооцінку. Тим більше що зробити це можна, а головне – потрібно. Звичайно, краще вам звернутися до фахівця-психолога. Але дещо вже зараз ви зможете зробити самі. Головне – повірити, і результат не змусить себе довго чекати.

1) Перестаньте порівнювати себе з іншими людьми, їх досягненнями та перемогами. Просто намагайтеся радіти успіхам інших без злості, образи чи заздрості.

2) Навіть жартома припиніть використовувати негативні висловлювання на свою адресу. Замість того щоб сказати «Який я дурень! Я невдаха! У мене нічого не вийде!», Необхідно говорити тільки позитивні речі про себе і свої здібності – «Я молодець! Я зможу з усім чудово впоратися!»

3) Якщо вас хвалять або роблять вам компліменти, не потрібно їх заперечувати і говорити у відповідь: «Що ви, нічого особливого! Ні, не варто! »Подякуйте щиро за добрі слова – більше нічого не потрібно.

4) Зверніть увагу на коло ваших знайомих. Якщо ви будете перебувати в товаристві людей, налаштованих по відношенню до вас негативно (не дають вам висловитися, або заперечують вашу думку, вважають його непотрібним), тим самим ваша самооцінка буде знижуватися. Намагайтеся якомога більше спілкуватися з людьми, від яких віє позитивом, які впевнені в собі і завжди будуть готові вас підтримати.

5) Складіть список ваших досягнень! Приміром, ви навчилися кататися на роликах, прочитали книгу, яку давно збиралися подужати, отримали права – загалом, все, що вас порадувало! До цього списку складіть список ваших позитивних якостей – ви розумний, добрий, чесний, чуйний! Перечитуйте ці списки частіше і поповнюйте їх новими записами!

Вставайте вранці з посмішкою, радійте кожному дню і пам’ятайте про те, що ви – унікальна особистість!

АРТ-ТЕРАПЕВТИЧНА ВПРАВА “ШЛЯХ ДО МЕТИ”

“У мене не виходить,” – часто кажуть діти і відступають перед труднощами. Дійсно, багато дітей (та й дорослі) швидко здаються і сильно засмучуються, коли у них щось не виходить.Як же виховати таку якість, як цілеспрямованість, волю до перемоги, віру в успіх?
Для початку можна простопоспівчувати: “Так, на початку дійсно буває дуже важко” або “Іноді, коли довго не виходить, то починає здаватися, що взагалі ніколи не вийде”.

А ще можна провестиарт-терапевтичну вправу “Шлях до мети”.

Завдання:намалюй (зліпи, побудуй) шлях до мети для свого героя з безліччю перешкод.

Героєм може бути сама дитина, інша людина або казковий персонаж.У героя обов’язково повинна бути мета – навіщо він долає всі ці труднощі (скарби, будинок, друг)? Шлях героя зазвичай пролягає через весь лист, і чим більше ви намалюєте перешкод – тим краще!

Коли малюнок закінчено, важливо обговорити кожну перешкоду: як саме герой зможе її подолати.Важливо, щоб герой сам долав їх (ліз, стрибав, плив, бився) і не користувався казковими способами начебто чарівної палички або шапки-невидимки.

Добре, якщо ви зможетепридумати 2-3 способи подолання кожної перешкоди, дорослий може пропонувати свої варіанти. Але остаточне рішення залишається за дитиною. І, звичайно, добре бнамалювати прямо на цьому малюнку, як герой долає всі перешкоди!

ЯК ГОТУВАТИ ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ

1. Активно працюй на уроці: уважно слухай, відповідай на запитання.

2. Став запитання, якщо чогось не зрозумів або з чимось не згодний.

3. Навчися користуватися словниками й довідниками. З’ясуй значення незнайомих слів, знаходь потрібні факти й пояснення, правила, формули в довідниках.

4. Продумай послідовність виконання завдань з окремих предметів і спробуй визначити, скільки часу тобі знадобиться для виконання кожного завдання.

5. Між уроками роби перерви.

6. Спочатку спробуй зрозуміти матеріал, а потім його запам’ятати.

7. Якщо матеріал, який треба вивчити, великий за обсягом або складний, розбий його на окремі частини й опрацюй кожну частину окремо. Використовуй метод ключових слів. (Ключові слова – найважливіші в кожному абзаці).

8. Не залишай підготовку до доповідей, творів, творчих робіт на останній день, адже це потребує багато часу. Готуйся до них заздалегідь, рівномірно розподіляючи навантаження.

9. Готуючись до усних уроків, використовуй карти, схеми. Вони допоможуть тобі краще зрозуміти й запам’ятати матеріал.

10. Складай план усної відповіді.

11. Перевіряй себе.

Загальні правил етикету спілкування з людьми з особливими потребами

- Розмовляючи з людиною з інвалідністю, звертайтеся безпосередньо до неї, а не до тих хто її супроводжує, або до сурдоперекладача, присутнього під час розмови.

- Коли вас знайомлять з людиною з інвалідністю, цілком природно потиснути їй руку – навіть ті кому важко рухати рукою або хто користується протезом, цілком можуть потиснути руку(праву чи ліву), що цілком припустимо.

- Коли ви зустрічаєтеся з людиною яка погано або взагалі не бачить, обов’язково називайте себе і тих людей, які прийшли з вами. Якщо у вас спільна бесіда в групі, не забувайте пояснити, до кого зараз звертаєтесь, і назвати себе. Обов’язково попереджайте вголос, коли ви відходите осторонь( навіть якщо відходите ненадовго)

- Якщо ви пропонуєте допомогу, чекайте поки її приймуть, а потім запитуйте, що ї як робити. Якщо ви не зрозуміли, не соромтесь перепитати.

- Розмовляючи з людиною, яка зазнає труднощів у спілкуванні, слухайте її уважно. Будьте терплячими, чекайте, поки вона сама закінчить фразу. Не поправляйте і не договорюйте за неї. Не соромтеся перепитувати, якщо ви не зрозуміли співрозмовника.

- Говорячи з людиною, яка користується інвалідним візком або милицями, розташуйтеся так, щоб ваші та її очі були на одному рівні. Вам буде легше розмовляти, а вашому співрозмовнику не доведеться закидати голову.

- Щоб привернути увагу людини, яка погано чує, помахайте їй рукою або поплескайте по плечу. Дивіться їй просто в очі, говоріть чітко, хоча майте на увазі, що не всі люди, які погано чують, можуть читати по губах.

Червону стрічку носять небайдужі

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби із синдромом набутого імунодефіциту (СНІД).

Цей День нагадує про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ-інфекції, об'єднати зусилля перед лицем цієї загрози.

Червона стрічка - символ багатозначний. Це не тільки знак поминання померлих від СНІД. Це символ протесту проти необізнаності, проти дискримінації людей, що живуть з ВІЛ/ СНІД

ВІЛ НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ:

· через рукостискання, обійми;

· через кашель або чхання;

· при використанні суспільного телефону;

· при відвідинах хворого в лікарні;

· через укуси комах;

· при користуванні суспільним туалетом;

· через їжу і посуд при сумісному мешканні;

· при купанні в басейні, лазні або ванні;

· через білизну і одяг.

Поради психолога при підготовці до ДПА та ЗНО

Підготовка до Зовнішнього незалежного тестування практичні рекомендації

ПАМ`ЯТКИ-ПОРАДИ ЩОДО СКЛАДАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ

Пам`ятка випускникові

Підготовка до олімпіади

Як усе встигнути

Як боротися зі стресом

Умій володіти собою

Примірний перелік
організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід
звернутися у випадку домашнього насильства

Організації та установи до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства:

  • До територіального органу поліції або за телефоном 102.
  • До центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоці.
  • До управління сім'ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій.
  • До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.
  • До психолога, соціального педагога, класного керівника тощо.
  • До близької людини.
  • На телефони «Гарячих ліній».

Безкоштовні телефонні «Гарячі лінії»

Національна дитяча «гаряча лінія» Центру «Ла Страда- Україна»:

0-800-500-333 (для дзвінків з мобільного)

Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх операторів.

Консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники.

Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству (консультації юриста, психолога, соціального педагога):

116-123 (цілолобово та безкоштовно з мобільних телефонів),

0-800-500-225 та 116-111

Можна отримати інформацію про організації та установи, до яких слід звернутися у конкретній ситуації, про перелік документів, які необхідно підготувати для звернення, поради щодо правильного їх складання, підтримку психолога анонімно у телефонному режимі, консультації та рекомендації юристів щодо конкретної ситуації.

Омбудсмен з прав дитини в Україні Микола Миколайович Кулеба:

(044) 255-64-50

Єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги:

Зателефонувавши зa номером 0 800213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів), можна отримати такі послуги:

  • інформацію про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини, та установи, які опікуються відповідними питаннями;
  • безоплатну правову допомогу дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • правові консультації;
  • зв 'язатися з усіма центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги; отримати інформацію про їх місцезнаходження, контактні номери телефонів, інші засоби зв 'язку.

Служби підтримки постраждалих осіб:

1) центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;

2) притулки для дітей;

3) центри соціально-психологічної реабілітації дітей;

4) соціально-реабілітаційні центри (дитячі містечка);

5) центри соціально-психологічної допомоги;

6) територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг);

7) інші заклади, установи та організації, які надають соціальні послуги постраждалим особам.

Заповіді учня

  • Ти здібний і сильний! Будь упевнений у своїх силах і здібностях.
  • Вчися самостійно мислити. Тренуй пам'ять. Більше запитань "Чому?"
  • Постійно шукай практичне застосування своїм знанням.
  • Будь завжди уважнимдо самобуття, потреб, прагнень інших.
  • Навчись і умій дружити. Життя без друзів не можливе.
  • Проявляй миролюбність, толерантністьі милосердя до оточуючих.
  • Спори і конфлікти вирішуй з позиції розуму.
  • Пробачай тих, хто свідомо або несвідомостав причиною неприємностей.
  • Якщо хочеш, щобповажали тебе, пеобхідно навчитися поважати інших.
  • Прислухайся до думок інших, рухайся з ними.
  • Будь доброзичливим, усміхненим, поступливим.
  • Пізнай себе, можливість середовища, тих умов, що тебе оточують, і зроби правильний вибір, визнач свої цілі і зміст життя.
Кiлькiсть переглядiв: 869

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.