FacebookTwitterПідписатися на RSS

Алгоритми виявлення та реагування учасників освітнього процесу на вчинення булінгу

Класний(-а) керівник(-ця); вчитель(-ка)- предметник(-ця)

· Вживає невідкладних заходів для припинення небезпечного впливу.

· За потреби надає домедичну допомогу та викликає бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги.

· Звертається (за потреби) до територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України. Повідомляє керівнику(-ці) закладу освіти.

· Повідомляє принаймні одному з батьків або іншим законним представника малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування).

· Може бути призначеним членом комісії з розгляду випадку булінгу (цькування)

· Може поспілкуватись з учасниками ситуації: жертвою, кривдником(-цею) чи кривдниками, свідками.

· Проводить системну роботу з інформування, роз'яснення з метою формування навичок толерантної та ненасильницької поведінки, спілкування та взаємодії всіх учасників освітнього процесу; організації тематичних заходів, зустрічей, бесід, консультацій.

Пропонуємо досить прості техніки, як впоратись зі стресовим станом.

Техніка 1. Глибоке дихання.

Прийміть зручну позу. Прикрийте очі. Зосередьтеся на диханні. Просто відчуйте своє дихання: вдих - видих.

Тепер зробіть максимально глибокий вдих та подумки направте повітря в область пупка. Видихайте повільно, слідкуйте, як повітря легкої цівкою виходить з тіла. Наприкінці видиху злегка підтягніть живіт.

Подихайте так 3-5 хвилин.

Техніка 2. Релаксація.

Після глибокого дихання розслабитись буде значно легше. Тому доцільно виконувати релаксацію одразу після першої техніки. Для чого потрібна релаксація? Ми не замислюємось над цим, та наше емоційне напруження постійно локалізується в тілі у вигляді м'язових затисків і гіпертонусу м’язів. Повне розслаблення звільняє м’язи і це дає змогу змінити наш емоційний стан. Краще релаксувати лежачи, та якщо у вас не має такої можливості, то прийміть зручну позу сидячи.

Сфокусуйте свій внутрішній погляд на маківці голови. Повільно пересувайте увагу від верхівки вниз по тілу і подумки давайте команду на розслаблення. Ви відчуєте своє м’язове напруження, з кожним видихом звільняйтесь від нього.

Релаксація може само заглиблюватися. Тому головне при виконанні цієї техніки не давати своєму розуму крутити стресові думки, а направляти його на розслаблення м’язів.

Перебувайте у стані релаксації комфортний для себе час. А потім глибоко вдихніть, спокійно видихніть, потягніться всім тілом та повертайтесь до своїх справ.

Афірмації та їх дія

Вважається, що якщо повторювати одну і ту ж саму репліку з позитивним текстом, то вона буде визначати ставлення людини до своєї особистості, до свого внутрішнього «Я» та навколишнього світу. Тому, в подальшому, ці слова для людини стають істиною, вона починає в неї вірити і поступово втілювати у життя.

Афірмації, які повторюються щодня — це позитивні твердження, які допоможуть досягти тих благ, в яких Ви відчуваєте потребу.

Для того, щоб афірмації діяли, їх потрібно створювати, враховуючі нескладні правила:

  1. Складати твердження потрібно виключно таке, що стосується саме Вас. Не родичів, не сусідів, не всього світу – тільки Вас.
  2. Потрібно продумати саме чого Ви хочете – отримати якусь якість чи благо. Чим точніше буде запит, тим краще буде діяти афірмація.
  3. Фахівці попереджають, що надважливим правилом при складанні тексту афірмації являється заборона на використання заперечення, часточки «не». Наприклад, замість «Я не хочу більше хворіти на грип», варто використати «Я здорова. Я повна життєвих сил».
  4. Твердження афірмації повинні бути у теперішньому часі, а не в майбутньому.
  5. Записуйте фразу на папері, відчуйте, ніби це вже сталося з Вами.
  6. Додавайте емоційно забарвлені слова для того, щоб посилити афірмації. Наш мозок любить такі формулювання і приймає більш охоче і близько. Наприклад: «Я дуже задоволена …» Не використовуйте «хочу», «потрібно». Тому що це тільки зациклить Вас на Ваших потребах, це не вихід із ситуації.

Твердження афірмації повинно бути коротким, простим і бадьорим! Не потрібно писати великий текст, адже Вам треба його повторювати кожен день. Важливо написати саме таку фразу, в яку Ви готові повірити.

Ось деякі приклади афірмацій:

Я з радістю строю щасливі відносини.

Я відкрита для процвітання.

Удача зі мною завжди.

5 СПОСОБІВ ЗНАЙТИ ЧАС ДЛЯ САМООСВІТИ

Поради для сучасних педагогів

Щоб бути постійно в тренді, не випадати з потоку новітніх досягнень і технологій, адаптуватися до сучасного світу – учитель повинен постійно вчитися. І ось 5 лайфхаків як знайти час для саморозвитку.

1. Правило вільної хвилинки. Якщо вам довелося витрачати час у черзі або дорогою в транспорті - проведіть його з користю. Використовуйте час ефективно.

2. Виходьте із зони комфорту. Починайте вчитися чомусь новому. З новою інформацією утворюються нові нейронні зв’язки в корі головного мозку, відкриваються нові можливості , з’являються нові цілі. І через деякий час зона вашого комфорту стане ширша, ніж була до цього.

3. Плануйте свій день. Кожного вечора, лягаючи спати, уявіть свій завтрашній день. Поміркуйте, що вам треба зробити обов’язково і що ви хочете зробити. Також планування заздалегідь дає змогу вам не розпорошуватися протягом дня, а спокійно йти завчасно обраним маршрутом.

4. Виробляйте звичку. Ви поставили перед собою блискучу й корисну мету? Це дуже добре, тепер почніть втілювати її в життя по 20-30 хв. в день. Для набуття звички треба лише 40 повторень, і потім уже звичка працюватиме на вас. Не зупиняйтеся!

5. Відпочивайте. Відпочинок неймовірно важливий складник нашого життя, і щоб ваше життя було вам до смаку, було бажання реалізуватися і вчитися, ви повинні забезпечувати собі час для розвантаження. Прогулянка, заняття спортом, танці, робота в саду, подорожі, чудово знімають психологічну втому і виснаженість, а головне – дарують нові відчуття. Регулярно присвячуючи час фізичним вправам, ви підвищуєте рівень гормону щастя, що дає змогу після такого розвантаження із радістю повернутися до навчання.

Джерело: соціальний педагог, березень 2019 р.

Підвищуємо мотивацію учнів: 5 ефективних способів

1. Дайте учневі відчуття контролю та відповідальності. Під чітким керівництвом учителя учням легше залишатися вмотивованими та зосередженими на виконанні завдань та досягненні мети. Водночас найлегший спосіб залучити учнів до навчання – дати можливість обирати та відчути відповідальність за те, що відбувається у класі.

2. Визначте власну мету. Недоцільне виконання завдань не зробить процес навчання ефективним. Учитель має чітко й точно ставити мету, аби в учнів не виникало відлуння безцільності, марності власної праці та втрати мотивації. Дітям необхідно знати, що на них чекає попереду, аби залишитися вмотивованими і надалі.

3. Дозвольте учням працювати разом. Запропонуйте дітям попрацювати в парах чи групах. Ви переконаєтеся, що багатьом такий вид роботи буде до вподоби, адже у команді їм доведеться разом розв’язувати задачі, проводити експерименти, працювати над спільними проектами. Така практика дає можливість учням подумати, обмінятися ідеями, співпрацювати та взаємодіяти між собою, набути навичок роботи у колективі. Учень умотивований спільною метою, мотивуватиме й інших учасників групи, таким чином, увесь клас буде залучений до навчального процесу.

4. Передавайте свій захват! Один із способів зацікавити учнів навчанням – це самому виявити ентузіазм до свого предмета. Учитель, який викладає матеріал із захватом, передає своє натхнення учням, заохочуючи поринути у світ знань.

5. Додайте трохи розваг у навчання. Учні не повинні сприймати школу як обов’язок або примусову роботу. Навпаки – швидше місце, де можна відволіктися та отримати підзарядку. Змініть підхід до класичного викладання: додайте методи інтерактивного й активного навчання, розважальних прийомів. Переконайте дітей, що процес навчання може бути веселою й захоплюючою грою, а це тільки зміцнить їхню мотивацію та потяг до знань.

Поради успішного розв’язання конфліктів і їх запобігання

Підліток який він

Стоп стресу

Памятка для вчителя

Адаптація першокласників

Кiлькiсть переглядiв: 669

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.